مستر پیچ در شیرپوینت

سفارشی سازی مستر پیج در شیرپوینت

 

در این مقاله به شما یاد می‌دهم سفارشی سازی مستر پیج در شیرپوینت چگونه انجام می‌شود. این پست مربوط به بخش برندینگ شیرپوینت می‌شود.

در ابتدای کار باید دو ویژگی را در سایت خود فعال کنیم. در نوار بالای سایت به روی چرخ دنده کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Site Setting را انتخاب کنید.

 

1

 

 

 در بخش Site Collection Administration بر روی Site collection features کلیک کنید. سپس گزینه SharePoint server publishing infrastructure را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

 

2

 

دومین ویژگی که باید فعال کنید در قسمت Site Action است. در این بخش به روی Manage site features کلیک نمایید. سپس گزینه SharePoint Server publishing را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

 

سفارشی سازی مستر پیج در شیرپوینت

 

ما در شیرپوینت دو نوع قالب داریم Oslo و  Seattle (قالب پیش فرض شیرپوینت). مجدد به تنظیمات سایت برمی‌گردیم و در بخش look and Feel، آیتم Master Page را انتخاب نمایید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید قالب سایت من Oslo است. با دانستن نوع قالب سایتمان حالا می‌توانیم قالب مورد نظر را سفارشی سازی نماییم.

 

4

 

در بخش تنظیمات سایت، قسمت Web Designer Galleries بر روی Master pages and Page Layouts کلیک کنید. در این بخش تمام فایل های مربوط به قالب و صفحات سایت را یکجا می‌بینید.

پیشنهاد می‌شود در SharePoint Designer ، مخزن Master pages and Page Layouts را باز نمایید که از این طریق آسان‌تر می‌شود فایل‌ها را تغییر داد.

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید در بخش Master Pages یک فایل با فرمت Html و یک فایل با فرمت Master مربوط به قالب سایت (Oslo) وجود دارد.

 

سفارشی سازی مستر پیج در شیرپوینت

 

یک فایل با فرمت css به نام دلخواه بسازید (در این مثال اسم فایل Customize است). فایل customize را با drag and drop کنار بقیه فایل‌های Master Page بیاندازید (روش درست تر این است که فایلمان را در مخزنی مانند Site Assets بارگزاری کنیم). برای وصل کردن فایل css مان به قالبمان دو روش داریم.

 

روش اول:روی فایل oslo.master  کلیک راست نمایید Edit File in Advanced Mode را انتخاب کنید. در صفحه باز شده کد xml زیر را اضافه کنید.

 

<SharePoint:CssRegistration name=”<% $SPUrl:~SiteCollection/Style Library/~language/Core Styles/contoso.css%>” runat=”server”/>

سفارشی سازی مستر پیج در شیرپوینت

 

 

روش دوم: روی فایل oslo.html کلیک راست نماییدEdit File in Advanced Mode را انتخاب کنید. در صفحه باز شده کد html زیر را اضافه کنید.

 

<link rel=”stylesheet” type=”text/css” href=”/sites/nopub/Style%20Library/Core%20Styles/contoso.css”>

دوستان عزیز دقت داشته باشید که در هر دو روش آدرس فایل css خودتان باید در کدها قرار بگیرد.

!راستی
تا به حال تجربه‌ای در خصوص سفارشی سازی مسترپیچ داشتید؟حتما در قسمت نظرات من را هم در تجریبات خود شریک کنید

 

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *