سطل بازیافت شیرپوینت

سطل بازیافت شیرپوینت

در این مقاله می خواهیم در خصوص سطل بازیافت شیرپوینت یا به عبارتی SharePoint Recycle Bin صحبت کنیم. ممکن است کاربر به صورت تصادفی فایل، ورژنی از فایل،آیتم لیست، لیست، مخزن و پوشه های یک سایت را در شیرپوینت حذف نماید. همانند ویندوز به کمک سطل بازیافت امکان بازگشت آن وجود دارد.

شیرپوینت یک سطل بازیافت دو مرحله ای ارائه می کند تا مواردی که از سطل بازیافت کاربر حذف می شوند توسط مدیر site collection از سطل بازیافت site collection قابل بازیابی باشند. به بررسی هر دو  Stage می پردازیم

 

مرحله اول سطل بازیافت شیرپوینت / سطل بازیافت کاربر

 

همانطور که می دانید هر سایت کالکشن سطل بازیافت خودش را دارد. با کلیک به روی site content ،Recycle bin قابل دسترسی است و یا میتوانید Url زیر را به انتهای آدرس Root اصلیتان اضافه نمایید.

 

/_layouts/15/Recyclebin.aspx

 

اگر کاربر سطح دسترسی لازم(دسترسی حذف) را نداشته باشد قطعا گزینه مربوط به سطل بازیافت در شیرپوینت را نمی بیند.

در این بخش امکان بازیابی وجود دارد یعنی با انتخاب گزینه Restore مورد حذف شده به مکانی که حذف شده است باز می گردد. همچنین می توانیم با گزینه delete تمامی موارد موجود در سطل بازیافت کاربریمان را حذف نماییم که با این کار آن ها را به سطل بازیافت سایت کالکشن منتقل کرده ایم.

طبق تنظیمات پیش فرض در central admin مورد حذف شده 30 روز در سطل بازیافت کاربر می ماند و بعد از 30 روز به سطل بازیافت سایت کالکشن منتقل می شود.

 

مرحله دوم سطل بازیافت شیرپوینت / سطل بازیافت سایت کالکشن

 

این بخش فقط از طریق site collection administrators قابل دسترسی است. وارد تنظیمات سایت شوید در بخش site collection administrator به روی Recycle bin کلیک نمایید.

همچنین میتوانید آدرس زیر را در انتهای url ، root سایتتان وارد نمایید.

 

/_layouts/15/AdminRecyclebin.aspx

 

در این قسمت میتوانیم تمام مواردی که حذف شده اند ببینیم. چه مواردی که در مرحله اول یا سطل های بازیافت کاربر نهایی قراردارند و چه مواردی که از سطل بازیافت اول حذف شده است و در سطل بازیافت دوم فقط وجود دارند.

 

بصورت پیش فرض یک آیتم بعد از حذف شدن به مدت 30 روز در سطل بازیافت سایت کالکشن وجود دارد و توسط Site Collection Administrator قابل بازیابی است. می تواینم این زمان را نیز در تنظیمات Central Admin تغییر دهیم.

سعی می کنم در آینده بیشتر در خصوص سطل بازیافت شیرپوینت و تنطیمات مربوط به آن در Central Admin صحبت کنم.

 

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *